کانون سردفتران و دفتریاران

جمعه, 09 مرداد 1394

 

دانلود مرورگر وب

قابل توجه کاربران محترم:

چنانچه از نسخه 6 و یا 7 اینترنت اکسپلورر استفاده نمائید، قادر به دیدن و استفاده از تمامی امکاناتی که اختصاصاً برای سردفتران و دفتریاران فراهم شده نخواهید بود.

لذا میتوانید با دانلود و نصب هر یک از مرورگرهای زیر از کلیه امکانات استفاده نمائید.

(راهنمای نحوه تشخیص نسخه مرورگر)

اخبار کانون

اسکن اثر انگشت مرحله ای دیگر از اجرای ثبت آنی

رییس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان اینکه تحقق تمام مراحل ثبت آنی اسناد مرحله به مرحله در حال اجرا است، گفت: اسکن اثر انگشت مرحله دیگری از این طرح است که به صورت پایلوت در چند دفترخانه تهران اجرا می شود.

ادامه مطلبچهارشنبه 07 مرداد , 1394
اصلاح قانون، راه حل رفع مشکل دریافت حق التحریر اضافه در برخی از دفاتر اسنادرسمی

نايب رئيس كانون سردفتران و دفترياران دوشنبه هفته جاري مهمان تلفني يك برنامه زنده تلويزيوني بود. برنامه اي كه نگاه انتقادي به عملكرد دفاتر اسنادرسمي درخصوص اخذ وجه حق التحرير اضافه داشت. محمد عظيميان در توضيح اين موضوع گفت: ريشه يابي و حل مشكل اخذ حق التحرير اضافه در برخي از دفاتر اسنادرسمي از طريق قانون قابل اصلاح و حل است.

ادامه مطلبچهارشنبه 07 مرداد , 1394
رییس کانون سردفتران و دفتریاران استان فارس:نقش موثر قانون پیش فروش ساختمان در پیشگیری از وقوع کلاهبرداری

ساجدی با اعلام خبر اجرای قانون پیش فروش ساختمان در استان فارس، گفت: اجرای این قانون می‌تواند به جلوگیری از فروش تکراری و مال غیر کمک کرده و نقش بزرگی را در پیشگیری از وقوع جرم کلاهبرداری ایفا کند.

ادامه مطلبچهارشنبه 07 مرداد , 1394
رییس کانون سردفتران در گفت وگو با ایرنا: سند تعهد به بیع جایگزین قولنامه ها و مبایعه نامه است

محمدرضا دشتی اردکانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا، این اظهارات را در راستای اجرایی شدن قانون پیش فروش ساختمان عنوان کرد که از تیر ماه امسال اجرایی شده است.

ادامه مطلبسه شنبه 06 مرداد , 1394
ازسوی معاون سیاسی فرماندار شیراز صورت گرفت/انتقاد از فعالیت زیرپوستی دلالان املاک در شیراز

معاون سیاسی فرماندار شیراز با بیان اینکه دفاتر مشاورین املاک در این شهرستان منشأ بسیاری از نابسامانی‌ها هستند، از فعالیت زیرپوستی دلالان در این زمینه انتقاد کرد.

ادامه مطلبسه شنبه 06 مرداد , 1394
رئیس‌کل دادگستری فارس:اجرای قانون پیش‌فروش ساختمان آرامش مردم را همراه دارد

شناسنامه فني ساختمان يكي از مدارك لازم براي ثبت سند پيش فروش ساختمان در دفاتر اسناد رسمي است. هم اكنون به دليل اين كه برخي از شهرداري ها شناسنامه فني ساختمان را صادر نكرده اند، صدور سند رسمي پيش فروش ساختمان هم معطل مانده است. اما روز جاري صدور شناسنامه فني ساختمان در استان فارس اجرايي شد و از اين رو رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: اجرایی شدن قانون پیش‌فروش ساختمان آرامش خاطر مردم و پیشگیری از تخلفات را همراه دارد.

 

ادامه مطلبدوشنبه 05 مرداد , 1394
اجرای قانون پیش‌فروش ساختمان در استان فارس آغاز شد

معاون حفاظت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس گفت: استان فارس برای اولین بار در کشور اجراکننده قانون پیش‌فروش ساختمان شد.

ادامه مطلبدوشنبه 05 مرداد , 1394
تاکید رییس قوه قضاییه بر جلوگیری از تخریب محیط زیست

آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه خواستار ارزیابی توافق و جمع بندی مذاکرات هسته ای مبتنی بر مصالح ملی و فارغ از نگاه های سیاسی و جناحی شد و گفت: پذیرش حق غنی سازی و فعالیت هسته ای صلح آمیز ایران از سوی آمریکا و کشورهای استکباری یک گام رو به جلو برای ایران بوده است.

ادامه مطلبدوشنبه 05 مرداد , 1394
نکاتی که برای یک معامله بی‌دردسر باید بدانیم

ناآگاهی گروهي از مردم از مسائل قضایی و حقوقی در جامعه موجب تشکیل پرونده‌های قضایی غیرضروری، سردرگمی مردم در محاکم قضایی و در نهایت افزایش تعداد زندانیان شده است، ارتقاء آگاهیهای حقوقی، ضمن صرفه‌جویی در وقت و هزینه مردم، بار دستگاه قضایی را نیز کاهش خواهد داد.

ادامه مطلبدوشنبه 05 مرداد , 1394
افزایش سقف وام پرداختی به سردفتران و دفتریاران شاغل و بازنشسته

با توجه به دستور العمل افزايش سقف وام كه به تصويب هيات مديره كانون سردفتران و دفترياران رسيده است، همكاران سردفتر و دفتريار اعم از شاغل و بازنشسته مي توانند از روز دوشنبه 5/5/94 درخواست وام خود را از طريق پرتال كانون ارسال دارند.

ادامه مطلبشنبه 03 مرداد , 1394
رییس کانون سردفتران و دفتریاران در نامه‌ به رئیس‌جمهوری خواستار گره‌گشایی از معاملات محضری پیش‌فروش شد

رئیس کانون سردفتران در نامه‌ای به رئیس‌ جمهوری از وجود مشكلي در تهران برای ثبت محضری این نوع معاملات ملک خبر داد و از حسن روحانی درخواست کرد با اختیارات خود در دولت نسبت به گره گشايي از معاملات محضري پيش فروش ساختمان اقدام كند.

ادامه مطلبچهارشنبه 31 تير , 1394
مشاورین املاک هیچ‌وقت اجازه تنظیم سند پیش‌فروش ساختمان نداشتند

خزانه دار و عضو هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران می گوید: در گذشته مشاورین املاک مجوزی برای تنظیم قرارداد نداشتند فقط براساس عرف این کار را انجام می دادند. نوشتن یا ننوشتن قرارداد پیش فروش تاثیر در کار آنها ندارد. در هرصورت مردم برای خرید یک ملک راهی جز مراجعه به مشاورین املاک ندارند.

ادامه مطلبسه شنبه 30 تير , 1394
کاهش جعل سند در کشور با الکترونیکی شدن اسناد

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با الکترونیکی شدن روند ثبت اسناد و املاک ، میزان جعل سند در کشور تا 50 درصد کاهش یافته است.

ادامه مطلبسه شنبه 30 تير , 1394
صدور آرا جدید کمیسیون وحدت رویه کانون سردفتران و دفتریاران

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران، در اجراي بند 2 ماده 66 قانون دفاتر اسناد رسمي، آرا جديد كميسيون وحدت رويه به تاييد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور رسيد.

ادامه مطلبدوشنبه 29 تير , 1394
سعادتیان :الکترونیکی شدن بیش از 80 درصد خدمات اداره ثبت تهران

اقدامات سازمان ثبت و تغييرات صورت گرفته در آن با هدف سرعت در كارها و همچنين كاهش ورودي پرونده هاي قضايي انجام مي شود و همچنين با انجام ثبت الكترونيك شاهد منتفي شدن جعل اسناد بوده ايم.

ادامه مطلبچهارشنبه 24 تير , 1394
  • درحال نمایش مورد 1 تا 15 از 1467 مورد. (تعداد موارد در هر صفحه: 15 مورد)